wroclove 13.05-15.05 2014

 

Bycie Projektantem to szukanie inspiracji, pomysłów, odkrywanie nowych rozwiązań i dążenie do stworzenia czegoś oryginalnego, funkcjonalnego i po prostu ‘DOBREGO’. Każdy oczywiście ma swój sposób 🙂 Ja, osobiście lubię podróżować, robić zdjęcia, zwiedzać, poznawać nieznane mi tereny i rzeczy. Banalne, ale w tym jest mój sens szukania  i tworzenia.

Tu, będę przywoływać miejsca gdzie byłam, gdzie jestem, a może i gdzie będę chciała być. Pojawią się tu inspiracje, wydarzenia, ludzie i mam nadzieję, że coś się Wam spodoba 😉

 

 

Nazwa: II edycja Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów WROCLOVE DESIGN 2014

Miejsce: Polska -> Wrocław ->Dworzec Główny PKP

Czas: 14-18 maj 2014

Wroclove Design to pierwsza we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku impreza prezentująca design i sztukę na europejską skalę. Festiwal splata świat designu, architektury, sztuki i biznesu. W programie znalazły się liczne wystawy, spotkania, warsztaty i wykłady. Jednym zdaniem dla każdego coś miłego.

Na Festiwalu zaprezentowani zostali uznani polscy i europejscy projektanci, gwiazdy design, ale i wrocławski potencjał kreatywny i twórczy.

Festiwal pokazał design przyjazny odbiorcy obejmujący różnorodne dziedziny życia: od przedmiotów codziennego użytku, poprzez sztukę użytkową, przestrzeń w architekturze oraz procesy biznesowe. Istotną cześć programu stanowiły również spotkania edukacyjne.

Wroclove to cudowne przeżycie, to spotkanie z doświadczeniem, świeżym podejściem, to nauka, poznanie, odkrycie, to powiew świeżości. Polecam wszystkim, którzy nie byli, by wybrali się na kolejną edycję. Zapewniam, że każdy znajdzie coś dla siebie i naładuje się pozytywną energią, bijącą z tego miejsca.

 

Wystawa: DESIGN OPEN SPACE – Narcyzm – Konkurs

Podczas tegorocznego Wroclove Design odbyła się już druga edycja konkursu DESIGN – OPEN SPACE, w tym roku pod hasłem: „NARCYZM”.

Na oficjalnej stronie czytamy:

Co sprawia, że projekt jest dobry? Czy jest to intencja towarzysząca kreacji lub procent wypełnienia luki w kolejce do znajdowania i zaspokajania potrzeb? A może dobry projekt to po prostu projekt, który „robi nam dobrze”, który spełnia nasze narcystyczne potrzeby i pragnienia, który wzbogaca nas, ułatwia nam, pozwala nam, zaspokaja, kształtuje i określa nas. Każdego z osobna. Czy prawdziwie narcystyczne dbanie o siebie nie jest dbaniem o siebie teraz tutaj i w przyszłości? Dzieci, my, starsi to wszystko ta sama jednostka tylko umieszczona w innym miejscu na osi czasu. Uświadomienie sobie tego faktu paradoksalnie wprowadza element empatii w świat wielkiego „ja”.

Do konkursu zgłoszono ponad 250 prac, z których wyłoniono 26 finałowych projektów. Zwycięzcą została grupa Dizeno Creative za projekt: Urny biodegradowalne OVO / MALA. Gratulację!

Plebiscyt na nagrodę publiczności zdobyły dwa projekty: VEGE TABLE STÓŁ DO HYDROPONICZNEJ UPRAWY ROŚLIN Marty Jaworskiej oraz LAMPA KUBO Macieja Papińskiego/Zapalgo. <zdjęcia wyżej>

Chciałabym tu również wspomnieć o wyjątkowym projekcie Alex Lóu zatytułowanym HEARiT. Projekt młodej designerki trafił do finałowej grupy i został zaprezentowany podczas wystawy.

Jest to ciekawa propozycja urządzenia do autorelaksu, wykorzystującego dźwięki naszego serca jako naturalnego sposobu odprężenia.

Autorka nazywa swoją koncepcję manifestacją idei, iż projektowanie powinno pobudzać do ‘dobrego narcyzmu’ – spojrzenia na siebie jako istoty samowystarczalnej i doskonałej.

100% narcyzmu, 100% odpowiedzi na zadanie konkursowe 😉 <zdjęcia wyżej>

Więcej o Alex Lóu i jej projekcie pod adresem: www.alex-lou.com Zapraszam!