akcyza

 

 

 

AKCYZA ZA SAMOCHODY CIĘŻAROWE!

Polskie prawo zaskakuje każdego dnia, przepisy się zmieniają, wpływają nowe interpretacje, dodaje się praw urzędnikom i można cofać się do 5 lat wstecz i zmieniać wcześniej wydane  decyzje..

Utrudnienia, które spotykamy każdego dnia w urzędach, urzędnicy, którzy nie są obarczeni  żadnymi konsekwencjami prawnymi, autonomiczne interpretacje prawne, to niestety złe podejście.

Jak w Państwie Prawa może dochodzić do sytuacji, gdzie szary urzędnik jednym swoim słowem niszczy firmę i nie ponosi odpowiedzialności, za żadne swoje czyny?

Jeśli to wszystko będzie zmierzać dalej w tym kierunku, to nie wróżę dobrej przyszłości Polsce.

TO JEST IRYTUJĄCE! Nie potrafię pogodzić się z tym, co się dzieje, jak jesteśmy traktowani.

Bardzo poważna sytuacja, która mnie sprowokowała dotyczy AKCYZ ZA SAMOCHODY CIĘŻAROWE. Opiszę, ją w skrócie na przykładzie:

5 lat temu sprowadziłeś samochód, który wg wszelkiej dokumentacji jest ciężarowy, ma taką homologację, którą nadał producent jak samochód wychodził z fabryki, tak był zarejestrowany zagranicą, tak go kupiłeś. Przyjeżdżasz nim do Polski i w każdym urzędzie jest on ciężarowy, upewniasz się nawet w GUS-ie. Masz na to dokument. Ale po 5 latach okazuje się, że Urząd Celny ma autonomiczne interpretacje prawne i  stwierdza (bo naleciały odpowiednie odsetki), że trzeba zapłacić „należny podatek”, bo to osobówka.. Ty masz dokumenty, pisma, nawet od Nich, nawet od Ministra . I NIC. Płacisz. Nikogo to nie interesuje, żadne media nie mówią o tym ponieważ się boją.

Po prostu NIC.

 

Profesor Witold Modzelewski, były Wiceminister Finansów, założyciel instytutu studiów podatkowych, doradzca podatkowy 'Modzelewski i Wspólnicy’ powiedział „…tylko ustawą można nałożyć na podatnika zapłatę podatku…natomiast wroga interpretacja przepisów prawa powoduje zmianę prawa stanowionego na stosowane”. Skutkuje to tym, jak mówi dalej Profesor „Pamiętaj! Musisz zapłacić wszystko wstecz”.

 

 

 

Więc powstała seria plakatów z hasłami dotyczącymi trudności urzędniczych, w tym wypadku związanych z akcyzami za samochody sprowadzane oraz trudnościami przy rejestracji pojazdów, po to byś zauważył i byś wiedział, co się dzieje w Naszym Państwie.